Багато підприємств знають про проведення відкритих тендерів але навіть не замислюються про те, щоб взяти в них участь. Відмовок можна знайти масу. Деякі донині вважає, що перемогти неможливо, так як корупція нікуди не поділася з цього сектора і не варто навіть сподіватися на таку можливість. Інші схильні вважати, що там дуже висока конкуренція і незалежно від того, наскільки розвинене Ваше підприємство, завжди знайдеться хтось більш підходящий для організаторів тендеру. Тим не менш, обидва ці думки помилкові. З одного боку, корупційний елемент зведений до мінімуму, так як майданчик ProZorro є повністю відкритою для всіх бажаючих і кожен може переглянути всі угоди. До того ж, за нею постійно стежить антикорупційний комітет, який досить швидко навчився обчислювати всі нечесні операції, на які націлилися організатори тендеру.

З іншого боку, зараз ця площадка потребує більшої кількості виконавців, так як замовлення є постійно, причому в самих різних сферах. Якщо Ви все ще не проявили інтерес до систем державних закупівель, то саме час це зробити, так як цей сектор по праву вважається золотою жилою, яку незаслужено недооцінюють деякі приватники.

Якщо більш детально говорити про те, як же все-таки можна виграти тендер, то можна привести наступні рекомендації

  • Починати варто з малого. Не потрібно відразу ж кидатися на великі тендеру, навіть якщо Ви впевнені у своїх силах. Частіше за все, там будуть досить високі вимоги до виконавців, так і учасників буде зовсім немало, так що здобути перемогу в такому тендері хоч і реально, але досить складно. Тим не менш, якщо розглядати менш масштабні операції, що все одно є вкрай цікавими, то здобути перемогу в тендері буде куди простіше. Великі тендеру ще і вимагають від Вас певних навичок і часто підприємства просто переоцінюють свої можливості. Провалений тендер це далеко не найкраще, що може трапитися з Вашим портфоліо, так що варто все ж звернути свою увагу на більш дрібні тендеру і поступово переходити до великих за міру набуття необхідного досвіду.
  • Знизити маржу. Маржинального називають Вашу чистий прибуток, що одержить підприємство в результаті виконання замовлення. В тендері переможець визначається в автоматичному режимі і перемагає завжди те підприємство, яке дало максимально вигідну пропозицію. Відповідно, якщо Ви є новачком і ще не встигли освоїтися в тендерах, то кращим варіантом буде знизити свою маржу до мінімуму і подивитися що з цього вийде.Якщо Ваша пропозиція буде дійсно привабливим, то велика ймовірність того, що перемогу здобуде саме Ваше підприємство.
  • Вибір хорошої акредитованої майданчика.  Тільки через них можлива участь в тендері, так що варто приділити належну увагу вибору найбільш зручною.  Хорошим варіантом буде майданчик tender.uub.com.ua, що має всі необхідні сертифікати, а також досить зручна у використанні.
  • Будьте першим.  Ваші шанси в значній мірі підвищаться, якщо Ви не будете пропускати всіх цікавлять Вас тендерів.  Для цього не потрібно 24/7 сидіти на сайті в надії побачити там щось варте уваги.  Досить просто підписатися на відповідну розсилку і всі Ваші тендера будуть падати прямо Вам на пошту.
admin_newchem
seosasha@yandex.ua