Часто державні підприємства мають невикористанні приміщення та будівлі. Зазвичай вони не приносять ніяких грошей, а навпаки потребують додаткових витрат. Тому існує практика щодо оренди такої нерухомості компаніями, підприємцями та фізичними лицями.

Але до недавнього часу процес отримання прав на оренду було важким процесом – застаріла нормативно-правова база, бюрократичні бар’єри та корупція у виконавчих органах не давали цій практиці функціонувати ефективно.

Тому, починаючи з 2016 року держава почала користуватися послугами системи онлайн-аукціонів Прозоро.Продажі uub.com.ua. Ця система використовується для реалізації державного майна, конфіскованого майна, майна боржників та ліквідованих банків і орендою земель. Окрім цього, аукціони Прозорро пропонують і аукціони на оренду нерухомості.

У чому перевага онлайн аукціонів на Прозорро.Продажі

Система Прозорро користується довірою держави через її надійність та прозорість. Вона значно спрощує весь процес, та робить його прозорим і доступним для перевірки на усіх етапах аукціону. Уся система працює на двох рівнях:

  1. Перший рівень це сам майданчик Прозорро.Продажі. Він функціонує лише як база для всього майна, виставленого на аукціони. Також саме тут проходять торги, складаються необхідні контракти між сторонами, та формуються необхідні документи щодо результатів торгів, які потім стають доступні для перегляду громадськістю.
  2. Наступний рівень це офіційні торгівельні майданчики. Вони забезпечують цілодобовий доступ до усіх доступних лотів на Прозорро, та надають якісні послуги клієнтам.

Для доступу до Прозорро необхідно зареєструватися на одному з торгових майданчиків. Це необхідно для того, щоб ніхто з учасників не мав прямого доступу до системи, яка залишається автоматичною для запобігання будь-яких людських факторів. 

До Прозорро підключено понад 50 різних торгових майданчиків. Один з них і найпопулярніший – це Українська Універсальна Біржа.

Цей майданчик надає якісні послуги для своїх клієнтів, та має просту систему користування. Крім того УУБ почав співпрацювати з Прозорро з 2016 року, тому майданчик має досвідчених менеджерів, які можуть допомогти з будь-якою проблемою та пояснити усі тонкощі процесу торгів. На майданчику завжди доступні для перегляду усі виставлені на Прозорро лоти https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/orenda-neruhomosti/, до того ж можна користуватися системою сповіщень на електрону пошту.

Процес торгів проходить наступним чином

Інформація щодо лота реєструється в системі Прозорро, після цього майданчики інформують своїх користувачів. В інформації встановлюються терміни оренди та мінімальна очікувана вартість. Після цього майданчики дають можливість бажаючим прийняти участь у торгах, зробити депозит та надіслати свої пропозиції. Після закінчення прийому пропозицій починається аукціон. Перемагає найвища пропозиція. Після вирішення хто переміг, переможець і замовник укладають угоду щодо оренди. Коли це зроблено кожний етап та учасник публікується, у тому числі стають відомі переможець та сума.

Наявність відкритих онлайн аукціонів значно знижують можливість корупційних схем, непрозорих продажів та оренди, до того ж це відкриває можливості участі не тільки для компаній та фірм, але й для громадян та підприємців. Весь процес доволі простий та не потребує якихось спеціальних знань чи складних дій від учасників. Не потрібно навіть фізично зустрічатися з замовниками – весь процес проходить онлайн на смартфоні чи комп’ютері.

admin_newchem
seosasha@yandex.ua