Кожен власник дачної ділянки або котеджу бажає насолодитися чудовим шумом трави та мати багатий урожай на своїй території. Однак, що робити, якщо культура не може прижитися на городі, хоч ви і враховуєте всі правила посадки? Швидше за все, справа у самій землі. Не слід поспішати і брати повний пакет послуг по оновленню ґрунту — насамперед найкраще зробити його аналіз, що покаже коефіцієнт його родючості. Може статися, що земля отруєна шкідливими продуктами. Аналіз покаже, яке з добрива доречно застосовувати.

Особливості проведення аналізу ґрунту 

Завдяки справжній процедурі легко дізнатися про те, чому стався неврожай, чому ця або інша рослина підхопила захворювання, як сталося погіршення самопочуття людини, яка має дачну ділянку. «Чистий» ґрунт, що не має паразитів, є джерелом корисних речовин для польових, городніх та садових культурних рослин, якими харчуються люди. Патогенний ґрунтовий шар не є родючим, і в ньому поселяється велика кількість різних отрут та бактерій. Отже, аналіз ґрунту має велике значення.

Де і як можна зробити хімічний аналіз ґрунту?

Існують спеціальні тести, необхідні для отримання нової та чіткої інформації щодо складу та структури землі, кількості корисних речовин, показника рН, наявності фосзначення інше.

Докладне дослідження ґрунту необхідно проводити постійно, щоб на ділянці був багатий урожай протягом довгих років.

Отже, завдяки такому аналізу можливо:

  • з’ясувати, наскільки земля багата на корисні речовини;
  • виявити, який стан основи ґрунту, ступінь його забруднення;
  • з’ясувати, чи придатний ґрунт для подальшого використання, розділивши ділянку на окремі категорії глини, мулу та піску;
  • встановити, який ефект приносять меліоративні заходи та який характер взаємодії ґрунту з атмосферними складовими;
  • визначити потрібні заходи щодо добрива та поліпшення складу ґрунту;
  • спостерігати за зміною характерних рис землі, які будь-яким чином можуть вплинути на культивування рослин.

Раніше власники садових ділянок та фермери мали знаходити, де саме найкраще провести подібний досвід, їхати до лабораторії. Але нині дані дослідження різного виду легко зробити прямо вдома за допомогою спеціальних приладів, тест-смужок тощо. Щоб їх застосовувати, не потрібно мати спеціальну освіту, а ціна обладнання є привабливою.

До того ж, багато аналізаторів ґрунту, припустимо, тести на стан ґрунту застосовуються в рамках навчання практикантів.

Оперативний аналіз грунту за оптимальною вартістю можна зробити і самостійно. Але лабораторний тест більш докладніший і результативний.

Лабораторний аналіз ґрунту 

У наш час багато виробників мають сучасні способи дослідження продуктів, рідини і землі. За рахунок цього будь-який аграрій може стежити за коефіцієнтом структури ґрунту прямо у себе вдома.

Припустимо, за допомогою сучасної пересувної лабораторії можна легко здійснити самостійне дослідження таких елементів, як калій, фосфор, азот. Якщо подібних речовин не вистачає в рослині, його стійкість до захворювань сильно спадає. Нестача хімічних речовин доводиться компенсувати різними добривами. У разі виявлення дефіциту корисних речовин до видимого занепаду культури легко позбутися питань з урожаєм і проблем із витратами.

Лабораторії хімічне дослідження відноситься до більш оптимального дослідження, котрим користуються як великі аграрії, так і власники невеликих садових ділянок.

У лабораторії використовуються комплексні методи хімічного обстеження ґрунтів. Вони дозволяють отримати особливо точний результат. До основних належать визначення реакції ґрунту, вказують на необхідність вапнування, дають таблицю наявного фосфору, калію та магнію.

Допускається додатково визначити вміст сірки. Якщо є сумніви, що в субстраті не вистачає мікроелементів, також варто перевірити вміст бору (В), міді (Cu), цинку (Zn), заліза (Fe), марганцю (Mn). В результаті огляд покаже результат, який дозволить визначити та застосувати відповідну профілактику.

Коли найкраще проводити дослідження?

Згаданий аналіз необхідний не лише досвідченим власникам заміських ділянок, а й тим, хто хоче купити дачу та отримати багатий урожай. Подібні процедури допоможуть кожному власнику дачної ділянки оцінити, наскільки родючим є ґрунт та вжити заходів щодо підвищення родючості.

До того ж, вивчення особливостей ґрунту багатьом дає здатність у тому, що ґрунт є безпечним, оскільки поблизу мегаполісів часто лютує неприємна екологічна обстановка, і в землі з’являється чимало паразитів, токсинів, отрут, небезпечних хімічних елементів. Це і є підставою для того, що грунт неродючий, а врожай небагатий. До того ж є й інші, вагоміші причини, що регламентуються на юридичному рівні.

Також варто при роботі з хімічними речовинами використовувати гідрофобний спрей для одягу. Він здатен захистити від негативних наслідків негативних речовин.

admin_newchem
seosasha@yandex.ua