Україна сильно залежить від атомної енергетики — у неї 15 реакторів, які б виробляли близько половини її електроенергії. Україна отримує більшу частину своїх ядерних послуг та ядерного палива з Росії, але скорочує цю залежність, купуючи паливо у Westinghouse.

У 2004 році Україна ввела в експлуатацію два нових великих реактора. Уряд планує зберегти ядерну частку у виробництві електроенергії до 2030 року, що зажадає істотного нового будівництва.

Уряд шукає на Заході як технології, так і інвестиції в свої атомні станції

Загальний обсяг виробництва електроенергії в 2016 році склав 165 ТВтч, при цьому 4 ТВтч чистого експорту в Європу. У 2016 році 81 ТВтч (49%) припадало на атомну енергетику, 61 ТВтч (37%) — на вугілля, 10 ТВтч-на газ і 9 ТВтч-на гідроенергію. Споживання електроенергії склало 124 ТВтч після втрат при передачі 17 ТВтч через стару мережі. Піковий попит становить близько 28 ГВт. Загальна потужність становить близько 52 ГВт, в тому числі 22 ГВт на вугіллі, 13,8 ГВт на атомній енергії, 5 ГВт на газі і 4,8 ГВт на гідроелектростанції. (докладніше про це можна дізнатися тут: www.ueex.com.ua

Велика частина вугільної електростанції є старої і з необмеженими викидами, і майже половина з них повинна закритися. Нова лінія зв’язку 750 кВ з Рівного до Києва була введена в експлуатацію в грудні 2015 року та вперше дозволила Рівненській і Хмельницькій електростанціям працювати на повній потужності (4,840 МВт брутто).

У середини 2012 року була оновлена ​​енергетична стратегія України до 2030 року, і до 2030 року було запропоновано 5000-7000 МВт нових ядерних потужностей вартістю близько $ 25 млрд. Передбачається значне збільшення попиту на електроенергію до 307 ТВтч в рік до 2020 року і до 420 ТВтч до 2030 року, і державна політика повинна була продовжувати поставляти половину цього обсягу з ядерної енергетики.

Це вимагало б 29,5 ГВт ядерної потужності в 2030 році, в порівнянні з 13,8 ГВт (13,1 ГВт нетто) зараз

Новий уряд, сформований в 2014 році, підтвердило ці цілі і заявило, що Україна має намір інтегруватися з європейською енергосистемою і газовою мережею, щоб зробити країну частиною європейського енергетичного ринку до 2017 року. Подальше оновлення енергетичної стратегії в серпні 2017 року поставило ядерну частку електроенергії на рівні близько 50% до 2035 року, з гідро 13% поновлюваними джерелами енергії (докладніше з цією інформацією можна ознайомитися тут: www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/).

Атомна генерація перебуває у віданні Державного підприємства «Національна атомна генеруюча компанія Енергоатом» (НЕГК Енергоатом), створеного в жовтні 1996.In у вересні 2014 року новий уряд вніс до парламенту законопроект, що дозволяє продаж 40% «Енергоатому» іноземному інвестору. Це послідувала за оголошенням про те, що прем’єр-міністр очікує підписання угод про будівництво нового ядерного реактора до кінця року.

Однак реконструкція старих заводів з метою продовження термінів експлуатації та приведення їх у відповідність до стандартів ЄС видається більш вірогідною як з економічної, так і з економічної точки зору.

У листопаді 2015 року «Енергоатом» підписав угоду з компанією Areva «про підвищення безпеки діючих і майбутніх атомних електростанцій України, продовження терміну служби і оптимізації роботи.» Він сказав, що його «дуже сильна програма модернізації та реконструкції …. фінансується Європейським співтовариством , Евратомом і ЄБРР «в рамках нового етапу розвитку договірних відносин Україна-ЄС, спрямованого на політичну асоціацію та економічну інтеграцію.

У вересні 2012 року було відкликано угоду Росатома про добудову двох російських реакторів 2015.In у вересні 2017 року »Енергоатом» підписав контракт з компанією Westinghouse на постачання систем контрольно-вимірювальних приладів на Запорізьку АЕС в рамках реалізованої комплексної консолідованої програми підвищення безпеки атомних електростанцій України.

admin_newchem
seosasha@yandex.ua